Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

AKCJA „BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA”

Brak komentarzy

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych przedszkolaków więliśmy udział w akcji „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas zajęć Panie omówiły zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych po ulicy oraz właściwe przechodzenie przez jezdnię. Starszaki utrwaliły sobie tą wiedzę oraz numery telefonów alarmowych: pogotowie ratunkowe-999,straż pożarna-998, policja-997; numer alarmowy, gdy dzwonimy z telefonu komórkowego lub stacjonarnego- 112.Poznały także zasady zgłaszania pożarów i wypadków.  
Dzięki różnym zabawom dzieci wiedzą już jak działania sygnalizacja świetlna i w jakich miejscach można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. W dalszej części zajęć wybraliśmy się na spacer na skrzyżowanie ulic w pobliżu przedszkola. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz zwracały uwagę na napotkane znaki drogowe, których znaczenie wspólnie omawialiśmy. Podczas zajęć wykonaliśmy, także prace plastyczne m. in. „Sygnalizator świetlny” oraz „Lizak pana policjanta”.

 

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.