Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

AKCJA „PODARUJ DRUGIE ŻYCIE ODPADOM” I „ZRÓB PIERWSZY KROK, ODDAJ ODPADY DO PSZOK”

Brak komentarzy

W zeszłym tygodniu do grupy "Pszczółki" i "Motylki" przybyła Pani Ania Zalewska z Olsztyńskich Zakładów  Komunalnych mieszczących się w Olsztynie przy ul. Lubelskiej, aby przeprowadzić zajęcia edukacyjne. Celem spotkania było pokazanie dzieciom, że z materiałów wtórnych można zrobić różne rzeczy. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak segregować odpady komunalne, co zrobić ze zużytymi bateriami czy przeterminowanymi lekami. Przedszkolaki zaskoczyły nas swoją wiedzą ekologiczną i zaangażowaniem w tematy związane z odpadami. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i doskonale poradziły sobie z zadaniem postawionym przez panią Anię. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pojemnik na skarby –  "Piesek i Kotek", który był zrobiony z materiałów wtórnych.
W trakcie wizyty przedszkolaki zostali także zapoznani z działalnością Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przedstawiono w jaki sposób można oddać odpady do tego punktu, a także zostały przypomniane standardy zbiórki, które obowiązują  w mieście oraz zasady postępowanie z odpadami problemowymi. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że takie zajęcia są prowadzone w przedszkolach, gdyż każdy z nas wychodzi z takich spotkań bogatszy w wiedzę, którą może zastosować w codziennym życiu.

20151012_102429.S

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.