Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ HERBATY

Brak komentarzy

Dnia 15.12.2015r. odbyły się interesujące zajęcia w grupie "Żabki" i "Pszczółki" z okazji „Dnia Herbaty”. Przedszkolaki zapoznały się z rodzajami herbat i sposobem ich przyrządzania w wybranych krajach oraz poznały podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami obowiązującymi w innych krajach.
Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zaplanowanych przez nauczycieli zabawach i podczas nich świetnie się bawili. Na początku dzieci zostały zaproszone do wspólnej podróży, podczas, której dowiedziały się jak różnorodne są sposoby przyrządzania herbaty w innych kulturach. Na mapie świata odszukaliśmy: Chiny, Francję, Wietnam, Turcję, Japonię oraz Polskę, by dowiedzieć się gdzie leżą owe kraje, jaka jest tradycja uprawy, produkcji i picia herbaty w nich. Dzieci malowały filiżankę z herbatą, małą ilością mocnej czarnej herbaty. Przedszkolaki rozwiązywały zgadywankę dotyczącą przedmiotów związanych z herbatą. Nauczyciele pokazali dzieciom różne rodzaje herbat, zaparzyli je i degustowali wraz z dziećmi. Na zakończenie zajęć wysłuchały opowiadania Hansa Christiana Andersena -„Imbryk” i obejrzały bajkę, pt.: „Traktor i serwis do herbaty”.
Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni.

DSC09428.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.