Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ ZIELONY

Brak komentarzy

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki  odchodzącej  od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku.

Wspólne obchody Dnia Zielonego – Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszego przedszkola. Nauczycielki i dzieci tego dnia przyszły ubrane na zielono do przedszkola. Sala również była udekorowana zielonymi i wiosennymi motywami. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, grach oraz w rozmowach na temat tradycji i obrzędów ludowych związanych z nadejściem wiosny.
Dzieci wykonały piękne prace plastyczne i wybrały się na wiosenny spacer, podczas, którego dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.