Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PODRÓŻ DO AUSTRALII – CZWARTY TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Właśnie zakończyliśmy w naszym Przedszkolu czwarty tydzień wakacji zatytułowany "Podróż do Australii", w którym dzieci poznały mnóstwo nowych gier i zabaw.

Na początku tygodnia przedszkolaki zobaczyły jak wygląda mapa Austalii, poznały jej flagę i rdzennych mieszkańców – Aborygenów. Najciekawsze jednak okazały się zajęcia, które dotyczyły ziwerząt żyjących w Australii m.in. kangura, misia koala oraz ryb i ośmiorniczek żyjących w morzu.

Wiele radości pprzyniosły dzieciom zabawy dydaktyczne i ruchowe takie jak "Kolorowa Australia", "Wyprawy Aborygenów", "Skaczmy do góry jak kangury", "Kto się schował w torbie?", "Wspinamy się po Misia", "Ryby w morzu" oraz "Rybka lubi pływać". Mali artyści wykonali także piękne prace plastyczne, m.in. kolorowali flagę Australii, wyklejali plasteliną kontury kangura, natomiast kontury misia koala wyklejali kulkami z bibuły.
Dzieci podczas zajęć poznały wierszyk pt. "Miś Koala" i piosenkę Majki Jeżowskiej pt. "Szafy z kolorowej rafy", która umilała dzieciom czas spędzony w Przedszkolu. Bardzo ciekawe okazały się "Etiudki pantomimiczne", podczas których dzieci przedstawiały wybrane zwierzę gestem, głosem lub ruchem.

Przedszkolaki w minionym tygodniu wzbogaciły wiedzę o otaczającym je świecie oraz poznali życie i zwyczaje ludzi mieszkających w Australii. Już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy. 🙂

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.