Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PODRÓŻ DO EGIPTU

Brak komentarzy

Zakończyliśmy już siódmy tydzień wakacji w naszym Przedszkolu. Opuszczamy piękną Japonię i wybieramy się w kolejną podróż, tym razem do Egiptu.

Na początku dzieci podczas zabawy plastycznej wykonały piękną flagę Egiptu i dowiedziały się, gdzie leży Nil na mapie – najdłuższa rzeka na Ziemi. Przedszkolaki podczas zajęć poznały budowle egipskie – piramidy i dowiedziały się jak wyglądało pismo starożytne – hieroglify. Dzieci poznały też roślinność Egiptu i tradycyjny strój Egipcjanina. Mali podróżnicy poznali wiele nowych i ciekawych zabaw, m.in. "Jestem krokodylem", "Wielbłądy" oraz "Wyścigi ślimaków". Były też zabawy taneczno-ruchowe przy muzyce egipskiej "Hakeem Ya Shooaa".

Miniony tydzień był pełen ciekawych zajęć, podczas których dzieci poznają życie i zwyczaje ludzi w innych krajach. Buduje to świadomość odrębności kuturowych, tradycji i symboli innych karajów oraz rozbudza poczucie przynależności narodowej. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia rozbudzą w dzieciach również chęć do zwiedzania i podróżowania w przyszłości po całym świecie.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.