Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PROGRAM EDUKACYJNY „JESTEM W SZOKU, UCZĘ SIĘ O PSZOKU”

Brak komentarzy

PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jest miejscem gdzie każdy mieszkaniec Olsztyna może bezpiecznie i bezpłatnie dostarczać odpady problemowe i niebezpieczne ze swoich gospodarstw domowych w ilościach zgodnych z Regulaminem PSZOK. Olsztyński Zakład Komunalny nastawiony jest na stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej dzieci poprzez aktywną edukację ekologiczną. Ich misją jest przybliżenie wiedzy na temat prawidłowej gospodarki odpadami wynikającej z zasad zrównoważonego rozwoju.

Głównym celem programu jest zapoznanie uczestników zajęć z działalnością Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zwrócenie uwagi na to jakie odpady można oddać do punktu, a także rozbudzenie zainteresowań związanych z selektywną zbiórką surowców wtórnych.  Zajęcia odbyły się w Przedszkolu i poprowadzone były przez pracownika Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego p. Annę Zalewską. Przedszkolaki z grupy Żabki i Pszczółki spotkały się z pacynkami – plastikową butelką Billym i szklaną butelką Zosią. Ich zadaniem było uświadomienie jak znalazły się w PSZOK-u oraz kto i w jaki sposób może oddać tam odpady. Ponadto uczestnikom zajęć zostały przypomniane podstawowe wiadomości z zakresu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Żabki i Pszczółki również grały w grę edukacyjną „Nauka od zera do Ekobohatera”.

Na zakończenie Programu Edukacyjnego grupa Żabki i Pszczółki, dnia 13 maja 2016 roku, wybierze się na wycieczkę do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego sp. z o.o., która obejmuje: wizytę w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz wycieczkę po Dziale Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych. Uczestnikom zostanie pokazany PSZOK oraz przedstawiony zakres jego działalności w sposób adekwatny do grupy wiekowej, a następnie dzieci udadzą się do Działu Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych, gdzie dowiedzą się jak przebiega sortowanie odpadów, ich belowanie itp. Przewidziany jest również czas na zadawanie pytań oraz wyjaśnienie przez prowadzącego wszelkich wątpliwości.

 

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.