Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PRZYJACIEL ZE SCHRONISKA

Brak komentarzy

Mówi się, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Niestety czasami człowiek o tym zapomina i porzuca swojego pupila nie zdając sobie sprawy z tego, że zwierzęta podobnie jak my odczuwają smutek, ból i tęsknotę. Aby ograniczyć w przyszłości tego typu zachowania postanowiliśmy przekazać dzieciom wiedzę z zakresu opieki nad zwierzętami. Podczas zajęć wychowawczynie uświadomiły dzieciom, że posiadanie zwierzaka w domu to nie tylko zabawa i pieszczoty, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest schronisko dla zwierząt oraz że w wielu przypadkach jest ono jedyną formą pomocy dla porzuconych psów i kotów.
Aby przybliżyć dzieciom omawiany temat zaprosiliśmy do naszego przedszkola panie ze schroniska wraz z jednym z ich podopiecznych. Panie przyjechały do nas z kotką Lilą, która wdzięcznie mruczała, kiedy dzieci ją głaskały. Dzieci były zafascynowane gośćmi.

Cały cykl zajęć dotyczących opieki nad zwierzętami zakończymy zbiórką karmy i akcesoriów dla zwierząt, które przekażemy podopiecznym w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie. Zapraszamy wszystkich do udziału w naszej akcji.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.