Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Brak komentarzy

Dziś od rana plusk w łazience to maluchy myją ręce…."

,,Światowy Dzień Mycia Rąk" obchodzony jest 15 października. Święto to zostało ustalone z inicjatywy UNICEF. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki. Dzieci doskonale wiedziały jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Potem miała miejsce rozmowa o zarazkach i o tym jak je skutecznie usuwać z dłoni. Odbył się także pokaz poszczególnych etapów mycia rąk z użyciem mydła i wody. Przedszkolaki doskonale naśladowały wszystkie czynności. Kiedy ręce zostały już umyte, dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych. Wszyscy świetnie się bawili, a po zabawach nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci oficjalnie zobowiązały się myć ręce następującymi słowami:

Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie”

Po ślubowaniu dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne związane z obchodzonym dniem a potem ustawiły się w rzędach do stanowisk mycia rąk pod nadzorem wychowawcy. Od dziś wszyscy w naszym przedszkolu mają czyste, lśniące i pachnące myłem ręce! Brawo!

 

Komentarze zamknięte.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.