Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO SKLEPU REHABILITACYJNEGO

Brak komentarzy

Dzieci z grupy "Pszczółki" w dniu 23.05.17r. wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu rehabilitacyjnego. Podczas rozmowy z panem przedszkolaki  dowiedziały się co  można kupić w takim sklepie. Dzieci zobaczyły nie tylko różne wózki inwalidzkie, ale także pomoce ułatwiające chodzenie, aparaty pomiarowe, inhalatory oraz sprzęty do ćwiczeń. W takim sklepie można zakupić również produkty, które umożliwiają nam pielęgnację osoby chorej – produkty przeciwodleżynowe, poduszki ortopedyczne czy produkty do pielęgnacji. 
Przedszkolaki zapoznając się ze sprzętami do rehabilitacji i przyrządami umożliwiającymi lub ułatwiającymi poruszanie się, mają możliwość lepiej zrozumieć osoby chore i niepełnosprawne żyjące wśród nas. Urządzenia i aparaty dostępne w sklepie rehabilitacyjnym są niezbędne niektórym osobom do funkcjonowania w społeczeństwie, nie powinny budzić one zdziwienia i nadmiernego współczucia. Dlatego ważne jest, aby dzieci poznały przyrządy używane przez osoby niepełnosprawne oraz wiedziały że w miejscach nieprzystosowanych dla osób poruszających się np. na wózku inwalidzkim czasem potrzebna jest pomoc. Zdobyta wiedza na pewno przyda się przedszkolakom.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.