Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Zdrowe posiłki

Wszystkie posiłki to smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na ładnej i ujednoliconej zastawie. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

Urozmaicenie i sezonowość jadłospisu, stopniowe wprowadzanie i przyzwyczajanie przedszkolaków do nowych produktów pomaga w akceptacji szerokiego doboru produktów i potraw.

W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.
Przekonani o tym, jak ważna jest pełnowartościowa i zdrowa dieta, dbamy o to, by posiłki podawane w naszym przedszkolu były przygotowywane zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych. Nadzór nad jadłospisem sprawuje doświadczona dietetyczka, która opracowuje dla naszych dzieci menu w zależności od pory.

Zapewniamy cztery smaczne, bardzo urozmaicone posiłki z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych.

Starsze dzieci pod okiem nauczyciela mają możliwość samodzielnego przygotowania śniadania oraz pierwszego podwieczorku. Dzieci bardzo lubią te zajęcia, wyśmienicie się przy tym bawią i poznają prawidłowe nawyki żywieniowe.

W naszych przedszkolach zachęcamy dzieci do jedzenia i do próbowania nowych dań, aby odkrywały bogactwo smaków, a posiłki nigdy nie są limitowane.

Aktualny jadłospis jest codziennie wywieszany w przedszkolu na tablicy informacyjnej .

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.