Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

OKRES ADAPTACYJNY

img5

„Rodzina w BRITANNICE” czyli okres adaptacyjny z mamą i tatą.

Pierwszym krokiem wprowadzającym dziecko w świat przedszkola są zajęcia adaptacyjne.
Rodzice mają możliwość uczestniczenia w okresie adaptacyjnym w zajęciach organizowanych na terenie przedszkola. Czas tego okresu jest ustalany indywidualnie.
Celem okresu adaptacyjnego jest zapoznanie nowych przedszkolaków z personelem, budynkiem i panującymi zwyczajami. Wszystko odbywa się w miłej atmosferze, czas upływa na zorganizowanej zabawie, w towarzystwie Mamy, Taty lub innej bliskiej osoby. Dzięki tym działaniom Dziecko nie trafia do obcego miejsca.
Co się zmienia w życiu Dziecka kiedy zaczyna zajęcia w przedszkolu?

  1. Inny niż dotychczas tryb życia. Dziecko musi byś już zdyscyplinowane podobnie jak rodzice: wstawanie na czas, wyznaczone godziny posiłków, spacerów, wzmożona samodzielność.
  2. Nowe i nieznane dotychczas środowisko: przewaga rówieśników w otoczeniu dziecka a nie jak było dotychczas przewaga dorosłych.
  3. Zmiana osób najważniejszych. Dotychczas to dziecko było najczęściej najważniejszą osobą w rodzinie, było „oczkiem w głowie” rodziców i dziadków. Teraz dziecko jest nadal bardzo ważne, ale na równi z pozostałymi dziećmi w grupie przedszkolnej.

Rozstanie z rodzicami jest trudnym momentem w życiu każdego dziecka. Pomagamy dzieciom w odnalezieniu się w nowym miejscu jakim jest przedszkole. Adaptacja dziecka w przedszkolu może mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonowania dziecka w nowym środowisku.
Mając to na uwadze, w Przedszkolu BRITANNICA przykładamy szczególną wagę do właściwego procesu wprowadzenia dziecka do nowego etapu jego życia.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.