Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

JUDO

Judo składa się z szerokiego zakresu technik, opierających się na zasadzie ruchu i energii, by zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego.

Trening dziecięcy składa się z gier, zabaw oraz elementów judo mających na celu rozwój dziecka. Poprzez ruch i ćwiczenia, wykonywane pod kontrolą instruktora, zapewnia się dziecku ogólny rozwój fizyczny. Różne ćwiczenia przeplatane grami i zabawami powodują że dziecko się nie nudzi. Fundamentalnym elementem judo jest stabilna postawa umożliwiająca błyskawiczną reakcję na atak. Nasz instruktor zwraca uwagę na wszelkie nieprawidłowości i koryguje złe nawyki postawy siedzącej i stojącej, ponieważ bez tego nie jest możliwe rozwijanie umiejętności judo. Brak rywalizacji powoduje, że dzieci trenując judo stają się pogodni i przyjaźnie nastawieni wobec siebie. Tłumaczenie dzieciom w trakcie treningów, że egoistyczne zachowanie jest złe i niegrzeczne, powoduje, że młodzi ludzie uczą się współistnieć i współpracować w grupie. Pogodna atmosfera treningów oraz niedopuszczanie do agresywnych zachowań sprawiają, że dzieci uczą się tolerancji, panowania nad sobą, koordynacji ruchów swojego ciała, a także przewidywania skutków działań własnych i innych osób. Częstym zjawiskiem w przedszkolu, a później w szkole jest dominacja większych i silniejszych dzieci nad mniejszymi i słabszymi. Dzięki judo następują zmiany w  psychice słabszych dzieci, co powoduje, iż nie pozwalają się zdominować.

Zajęcia z judo cieszą się dużą efektywnością, gdyż dzieci ufają instruktorowi i podążają za jego wskazówkami.

Nasze Przedszkole podjęło współpracę z Uczniowskim Klubem Sportowym Judo NIPPON w Olsztynie. Zajęcia judo odbywają się dwa razy w tygodniu pod okiem doświadczonego trenera judo Aleksandra Wolskiego, wychowawcy wielu medalistów mistrzostw Polski oraz dwukrotnej olimpijki z Pekinu i Londynu Urszuli Sadkowskiej.

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.