Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Żłobek

ORGANIZACJA

Żłobek Britannica to najlepsza forma opieki dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Troskliwe, niesłychanie ciepłe, a jednocześnie profesjonalnie przygotowane opiekunki wiedzą, jak zaspokoić potrzeby małego dziecka i dbać o jego wszechstronny rozwój. Mają przy tym mnóstwo pomysłów, ogromną bazę wierszyków, piosenek i zabaw ruchowych dostosowanych do wieku maluszków. Żłobek otwarty jest w godzinach od 6:30 do 16:30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W Wigilię i Sylwestra żłobki czynne są w godzinach 6:30 – 14:00. W sytuacjach szczególnych zapewniamy dziecku opiekę po godzinie 16:30 po wcześniejszym poinformowaniu wychowawcy lub dyrektora.

 

Żlobek

WYŻYWIENIE

kolo-zdrowe-posilki Dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. Serwowane posiłki są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka. Menu jest opracowywane przez przedszkolnego dietetyka i zmienia się sezonowo. Wydawane są cztery posiłki dziennie. Aktualny jadłospis jest codziennie wywieszany w żłobku na tablicy informacyjnej. Dzieci zachęcane są do jedzenia, a posiłki nigdy nie są limitowane. Wspólne posiłki dają dzieciom możliwość poznania zasad dobrego zachowania przy stole oraz kosztowania różnorodnych dań. W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.

PROGRAM DYDAKTYCZNY

Stosujemy specjalny program dydaktyczny, który zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji przedszkolnej i uwzględnia ich rozwój: intelektualny, fizyczny, społeczny oraz twórczy. Kładziemy nacisk na rozwój motoryki małej i dużej oraz rozwój umiejętności społecznych, dlatego dużą część dnia zajmują gry i zabawy grupowe. Rozwijamy ciekawość, aktywność i samodzielność dzieci. W pracy z dziećmi wykorzystujemy tradycyjne i nowatorskie metody:

  • Metoda „Wychowanie bez porażek” – T. Gordon
  • Elementy „Ruchu rozwijającego” – W. Sherborne
  • Elementy Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona
  • Elementy Integracji Sensorycznej
  • Metoda Malowania Dziesięcioma Palcami – Finger-Painting- R.F. Show.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Oferujemy bogaty zakres zajęć dodatkowych, które zapewniają wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka.

  • Rytmika – zabawy z muzyką
  • Plastyczna akademia malucha
  • Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami metody W. Sherborne
  • Język angielski dla chętnych

Zajęcia prowadzą sprawdzeni instruktorzy, lektorzy i wysokiej klasy specjaliści w poszczególnych dziedzinach, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z małymi dziećmi.

ZAPISY

Zapisy do żłobka prowadzimy przez cały rok kalendarzowy. Liczba miejsc jest ograniczona. W pierwszej kolejności przyjmujemy rodzeństwo wychowanków Britannicy Aby zapisać dziecko do żłobka, należy pobrać i wypełnić Kartę malucha i zgłosić się do dyrektora placówki.

ZAPRASZAMY

Załączniki: Karta malucha  

Facebook
YouTube

Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - czytaj więcej...

Akceptuję, nie pokazuj więcej.