Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

AKCJA „ZDROWE ZĄBKI” W PRZEDSZKOLU BRITANNICA

Brak komentarzy

Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. Dlatego grupy „Pszczółki” i „Krasnoludki” przystąpiły do akcji promującej zdrowe zęby. Celem programu akcji jest dbanie o swoje zęby oraz zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach, przygotowanych przez ekspertów „Akademii Zdrowego Przedszkolaka”, w których poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również przystąpienie do konkursu pt: „Przybory do higieny jamy ustnej Smoka Jordana”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poprzez zabawę poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego, a także dowiedziały się jak ważne są regularne wizyty u dentysty. Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne: „Rozwój zębów mlecznych”, „Przeganiamy Robaczka Próchniaczka”, „W gabinecie stomatologicznym”, „Wieczorem myje nie tylko uszy i szyję”
Efektem przystąpienia do konkursu i realizacji programu są: 
– Zwiększenie się wiedzy dzieci i świadomości dotyczących działań profilaktycznych prowadzących do uniknięcia problemów związanych z chorobą zębów, jaką jest próchnica. 
– Usprawnienie przez dzieci umiejętności prawidłowego mycia zębów po posiłkach. 
– Chętniejsze zjadanie zdrowych posiłków. 
– Zmniejszenie się obaw i niechęci dzieci przed wizytą u stomatologa
Czystość, higiena i piękny uśmiech to nasze hasło kończące program edukacji zdrowotnej.

Facebook
YouTube