Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

CZWARTY TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Podsumowanie czwartego tygodnia wakacji w Przedszkolu BRITANNICA.

Tydzień wakacji w przedszkolu BRITANNICA zatytułowany „Na łące” dobiegł już końca. Był to czas pełen ciekawych zajęć i fantastycznej zabawy. Wychowawcy grup dołożyli wszelkich starań, aby wszystkie Dzieci na długo zapamiętały wspólnie spędzony czas.

Zajączki – Dzieci z najmłodszej grupy, każdego dnia poznawały nowego mieszkańca łąki. W poniedziałek bohaterem zajęć był zajączek. Zabawa ruchowa „Kic-kic” przybliżyła sposób poruszania się zająca, a czytane przez wychowawców bajki pokazały jak te zwierzątka żyją na co dzień. We wtorek Maluchy poznały tęczowego motyla. Przeprowadzone zajęcia udoskonaliły zdolności manualne Dzieci i utrwaliły znajomość kolorów. W środę do przedszkola zawitała mała biedronka, a w czwartek pracowita pszczółka. Dzieci nauczyły się pięknych piosenek i wesołych wierszyków o mieszkańcach łąki, a w piątek przygotowały przyjęcie urodzinowe dla Pszczółki Mai.

Grupa Motylków rozpoczęła tydzień od poznania walorów naszych pięknych łąk. Pani Agatka zapoznała Dzieci ze zwierzętami i roślinami zamieszkującymi łąkę co uwrażliwiło naszych Przedszkolaków na piękno otaczającej nas przyrody. W ramach zadań minionego tygodnia Dzieci samodzielnie wykonały pięknego motyla za pomocą kolorowej plasteliny, a na zajęciach kulinarnych przygotowały pyszną żabę z ryżu i ogórka.

Pszczółki podobnie jak młodsze grupy na początku zapoznały się z mieszkańcami łąki, o których śpiewały wesołe piosenki. Po całym tygodniu Dzieci wiedziały już wszystko o pszczółkach, motylkach, mrówkach, żukach, biedronkach, żabkach i bocianach. Starszaki rozwiązywały zagadki o zwierzętach żyjących na łące, wykonały piękne prace plastyczne różnymi technikami, a także obejrzały teatrzyk sylwetkowy na podstawie wiersza A. Moskala. Na zajęciach kulinarnych Pszczółki samodzielnie wykonały piękne, pysznie wyglądające motyle.

 

DSC06968

Bez-tytułu

DSC069651

Facebook
YouTube