Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ HERBATY

Brak komentarzy

Dnia 15.12.2015r. odbyły się interesujące zajęcia w grupie "Żabki" i "Pszczółki" z okazji „Dnia Herbaty”. Przedszkolaki zapoznały się z rodzajami herbat i sposobem ich przyrządzania w wybranych krajach oraz poznały podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami obowiązującymi w innych krajach.
Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zaplanowanych przez nauczycieli zabawach i podczas nich świetnie się bawili. Na początku dzieci zostały zaproszone do wspólnej podróży, podczas, której dowiedziały się jak różnorodne są sposoby przyrządzania herbaty w innych kulturach. Na mapie świata odszukaliśmy: Chiny, Francję, Wietnam, Turcję, Japonię oraz Polskę, by dowiedzieć się gdzie leżą owe kraje, jaka jest tradycja uprawy, produkcji i picia herbaty w nich. Dzieci malowały filiżankę z herbatą, małą ilością mocnej czarnej herbaty. Przedszkolaki rozwiązywały zgadywankę dotyczącą przedmiotów związanych z herbatą. Nauczyciele pokazali dzieciom różne rodzaje herbat, zaparzyli je i degustowali wraz z dziećmi. Na zakończenie zajęć wysłuchały opowiadania Hansa Christiana Andersena -„Imbryk” i obejrzały bajkę, pt.: „Traktor i serwis do herbaty”.
Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni.

DSC09428.

Facebook
YouTube