Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ MARCHEWKI

Brak komentarzy

21 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. W tym dniu wszystkie dzieci oraz panie przebrane były w pomarańczowe ubrania, dzieci przyniosły po dwie marchewki. Obowiązywały zajęcia w oparciu o „pomarańczowy-marchewkowy” scenariusz. Przedszkolaki zapoznały się z listem od marchewki, a następnie na jego podstawie realizowane były właściwe formy dydaktyczne z zakresu zdrowego odżywiania się z uwzględnieniem szczególnych wartości odżywczych występujących w warzywach i owocach.           
Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje i opaski z emblematami natki  przygotowały sok  marchewkowo-jabłkowy, realizowały marchewkowe zabawy i zadania oraz eksperymentowały z pomarańczowym kolorem. Dzieci dowiedziały się skąd się wzięła marchewka, grupowały warzywo na małe i duże, wysłuchały wiersza J. Brzechwy pt. „Marchewka”
W dalszej części zajęć przedszkolaki  wykonały pracę plastyczną „marchewkowy obrazek”. Święto marchewki dostarczyło wszystkim uczestnikom wiele porcji witamin, a także satysfakcji z wyjątkowego charakteru dnia. Zachęceni oraz zainspirowani pozytywnym doświadczeniem postanowiliśmy kultywować tradycję tej prozdrowotnej uroczystości rokrocznie rozbudowując ją o nowe formy i ciekawe pomysły.

Facebook
YouTube