Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ PĄCZKA

Brak komentarzy

– "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" – mówi staropolskie przysłowie.

Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty", my natomiast nazywamy go Dniem Pączka. W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 23 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście nie obyło się bez ich degustacji. Dzieciaki z przedszkola wybrały się do pobliskiej piekarni. Tam, grzecznie się przywitały i z pomocą Pani kupiły pyszne pączki w różnych smakach. Pani podzieliła pączki na połówki, aby każdy mógł spróbować kilku smaków. Były pączki z dżemem, budyniem, nadzieniem toffi…Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami.  Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami 🙂

Facebook
YouTube