Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Brak komentarzy

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z  tej okazji zorganizowaliśmy wyjątkową uroczystość w Przedszkolu. Każde Dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia – pluszaka. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.  
Postanowiliśmy przybliżyć dzieciom wszystko, co wiąże się z misiem i tak rozpoczęła się zabawa. Najpierw dzieci zatańczyły z misiami do piosenki „Jadą, jadą misie”, później układaliśmy puzzle z Kubusiem Puchatkiem, oglądaliśmy i czytaliśmy książeczki z misiami. Zabawy było przy tym, co nie miara. Oglądaliśmy filmy z ulubionymi misiami. Przybliżyliśmy dzieciom również historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Każdy przedszkolak zrobił pięknego misia z figur geometrycznych.
Najmłodsze przedszkolaki poznały wiersz „Misio ukochany”, wspólnie z paniami zaśpiewały piosenkę „Niedźwiadek” do melodii „Mam chusteczkę haftowaną”, wykonały pracę plastyczną pt. „Mój Misio” oraz wzięły udział we wspólnym tańcu pt. „Misiowe pląsy”.
Wspólna zabawa z misiami przy muzyce była naprawdę fantastyczna.

IMG_20151125_105248.

Facebook
YouTube