Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Brak komentarzy

Niezapominajki są to kwiatki z bajki, rosną nad potoczkiem, patrzą żółtym oczkiem, i tak szepcą do mnie – “Nie zapomnij o mnie”.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski. Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, a redaktor Zalewski zaproponował skromny kwiat – niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski. Zwrócił on uwagę, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie „O”, czyli rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu, np. oszczędzając wodę, energię, segregując śmieci czy dbając o czystość w lesie. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy. Przedszkolaki z przedszkola Britannica, również włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. Dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki, śpiewały piosenki o małym, skromnym niebieskim kwiatku oraz wykonały piękne obrazki niezapominajki. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z postawionymi zadaniami. Na zakończenie tak wspaniałego dnia wykonaliśmy papierowe niezapominajki, które wręczyliśmy swoim najbliższym. Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować w maluchach pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

Facebook
YouTube