Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ RADIA

Brak komentarzy

Radio towarzyszy nam w codziennych zajęciach – przekazuje nam najświeższe informacje z kraju i ze świata, towarzyszy nam w drodze do i z przedszkola, pomaga pracować przy dobrej muzyce, poszerza horyzonty poprzez ciekawe autorskie audycje.
W Przedszkolu grupy: Żabki i Pszczółki obchodziły „Dzień Radia”. Święto obchodzone rokrocznie w celu podkreślenia roli radia w codziennym życiu społeczeństwa. Data została ustanowiona na pamiątkę uchwalenia w 1923 roku, przez stowarzyszenie Radiotechników Polskich dokumentu, który dał początek ustawie regulującej radiofonię w Polsce. Za  jego wynalazcę uważa się Guglielmo Marconiego, który doświadczenia z przesyłaniem i odbiorem fal radiowych rozpoczął w roku 1894. Konkurentem do tytułu wynalazcy jest także rosyjski fizyk Aleksander Popow. Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach słuchowych i orientacyjnych związanych z radiem oraz poznały podstawowe wiadomości o radiu i jego wynalazcach. Dzieci zrobiły piękne radia z głośnikami z plasteliny oraz z plastelinowymi nutkami. Czekamy na kolejny wesoły i muzyczny „Dzień Radia”.

 

Facebook
YouTube