Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Brak komentarzy

"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna. Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".

    21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Celem przeprowadzonych w przedszkolu zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.  W tym dniu dzieci zastanawiały się także, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać osobom na co dzień. W holu naszego Przedszkola stanęło "Drzewo Życzliwości i Pozdrowień", bna którym każdy mógł przykleić listek z życzliwymi pozdrowieniami.
    W czasie zajęć dzieci bawiły się przy zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie: wykorzystując zabawę „Kłębek Przyjaźni”, starały się powiedzieć sobie coś miłego, „Wzajemna pomoc” – zabawa ruchowa, „Pomoc dla przyjaciela” – zabawa dydaktyczna, „Życzliwe słówka” – zabawa logopedyczna. Każdy przedszkolak tego dnia był uśmiechnięty i życzliwy. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!". Każdy przedszkolak wykonał dla swoich najbliższych kartkę oraz zrobił piękny „Kwiat Życzliwości” dla swoich rodziców, dziękując im tego dnia za ich serdeczność, ciepło oraz dobro.  
    Z okazji „Dnia Życzliwości” w Przedszkolu Britannica został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy „Order Życzliwości”, a jego rozstrzygnięcie musiało zostać przeniesione z piątku na poniedziałek, ponieważ w piątek dostarczono do wychowawców jeszcze więcej orderów niż przez cały tydzień. Podczas burzliwych obrad, jury z każdej grupy wybrała zwycięzcę, który otrzymał nagrodę oraz dyplom. Natomiast każdy przedszkolak, który wykonał piękny order z rodzicami w domu, otrzymał dyplom oraz nagrodę pocieszenia. Każdemu przedszkolakowi i jego rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie, który odbędzie się już niedługo
w Naszym Przedszkolu!!
    Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

DSC09337DSC09340.

Facebook
YouTube