Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

JESIENNE NASTROJE W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

Brak komentarzy

Naszedł listopad, a wraz z nim przygotowania do zimy. My jednak wciąż wspominamy naszą wirtualną październikową podróż do świata "Jesiennego sadu". Poprzez spotkania z dziećmi w "Jesiennym sadzie" poznawaliśmy owoce oraz drzewa, na których rosną te wspaniałe przysmaki. Wszyscy chętnie uczestniczyli w tej wyprawie, podczas której dowiedzieli się jak przechowuje się owoce oraz jakie przetwory można zrobić z tych darów jesieni.
W następnym tygodniu wybraliśmy się do ogródka pełnego wspaniałych witamin pod postacią warzyw. Różnorodność kolorów, a przede wszystkim kształtów bardzo nas urzekła. Przedszkolaki chętnie degustowały jarzyny. Dowiedziały się przy tym, że jedzenie warzyw na surowo lub w formie sałatki dostarcza naszemu organizmowi dużo witamin. Zdobyte wiadomości pomogły mam w wykonaniu pracy plastycznej – "Wesołej marchewki".

Wszyscy z chęcią doskonalą swój warsztat wiedzy w dodaniu i odejmowaniu przy wesoło i żywo śpiewanych piosenkach. Podczas spacerów zbieraliśmy dary jesieni, które posłużyły do zabaw matematycznych np. tworzenia zbiorów, porównywania liczebności zbiorów czy też liczenia. W trakcie zajęć plastycznych poznawaliśmy jak można za pomocą różnych kolorów otrzymać barwy jesieni, te doświadczenia przyniosły dzieciom mnóstwo radości i zadowolenia Spacery w okolicy przedszkola  pomogły nam poznać lepiej uroki panującej pory roku – Jesieni. Odbyła się również wycieczka do sklepu piekarniczego oraz zajęcia przeprowadzone przez panią Anię Zaleską z Olsztyńskich Zakładów Komunalnych, która przekazała dzieciom wiadomości jak dbać o nasze środowisko. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pojemnik na drobiazgi również zrobiony z materiałów wtórnych. Bardzo wesoło i edukacyjnie mija nam jesień. Nie możemy się doczekać zimy, bo jesteśmy ciekawi co nam przyniesie.

DSC09245.S

Facebook
YouTube