Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

NA ULICY

Brak komentarzy

W ramach tygodnia: ,,Na ulicy’’ dzieci z Przedszkola BRITANNICA wyszły do pobliskiego placu zabaw, gdzie były przeprowadzone zajęcia edukacyjne.

 Właściwe zachowanie się na chodniku, bezpieczne przechodzenie przez ulicę, znajomość podstawowych znaków drogowych, w tym sygnalizacji świetlnej sprawiają, że dziecko staje się świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Od takiej wiedzy może zależeć także jego bezpieczeństwo. Rewelacyjnym pomysłem było powstanie edukacyjnego placu zabaw, na którym znajduje się przejście dla pieszych, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna oraz duży edukacyjny tramwaj.

Zajęcia z przepisów ruchu drogowego rozpoczęły się piosenką ,,Koła autobusu kręcą się’’, ,,Samochody na ulicy’’ oraz ,,Dzieci i światła’’ . Dzieci z zaciekawieniem oglądały plakaty i obrazki o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze. Przedszkolaki zapoznały się z pracą policjanta i wyglądem jego munduru. Po zajęciach każde dziecko umie już rozpoznawać poszczególne pojazdy na ulicy i podawać ich nazwy. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych oraz zręcznościowych: ,,Samochody wyjeżdżają z garaży’’, ,,Jedziemy samochodem’’, ,, Co to za odgłosy’’, ,,Znaki drogowe’’ z uwzględnieniem kształtów co jest okrągłe, a co kwadratowe. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną polegającą na pokolorowaniu znaków drogowych i doklejaniu do obrazków brakujących elementów.

Tego dnia dzieci na pewno wiele się nauczyły.

Facebook
YouTube