Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PIERWSZY TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Przedszkole BRITANNICA zakończyło już pierwszy tydzień bajecznych wakacji i opuszcza kolorową wyspę, aby wyruszyć na wyprawę po oceanie. Pragniemy podzielić się przeżyciami, jakie towarzyszyły nam w czasie tych kilku ostatnich dni w poszczególnych grupach.

Pierwsza grupa-grupa maluszków pierwszego wakacyjnego dnia poznawała się nawzajem. Dzieci podczas zabawy „Wyspy” uczyły się imion kolegów i koleżanek, a zabawa „Gdzie co jest?” dała szansę poznać salę, w której przedszkolaki spędzają dzień. W środę dzieci przeniosły się na wyspę muzyki, gdzie zapoznały się z instrumentami muzycznymi. Czwartek był z kolei dla najmłodszych przedszkolaków bardzo słodkim dniem-dzieci odwiedziły wyspę kolorowych galaretek. W piątek natomiast wychowankowie naszego przedszkola wybrały się na Wyspę Wulkanów, gdzie byli świadkami prawdziwej erupcji wulkanicznej.

Pani Monika Swędrowska, nauczycielka najmłodszej grupy dołożyła wszelkich starań, aby dzieci poznały się nawzajem, utrwaliły wiedzę o kolorach i miło spędziły czas we własnym gronie.

Pierwszego dnia w drugiej grupie dzieci-podobnie jak w innych grupach-poznawały się nawzajem, a także wymyśliły swoją własną nazwę- Motylki. Drugi dzień minął przedszkolakom na „Wakacyjnych zabawach”, podczas których dzieci wsiadły do „Wakacyjnego pociągu”. W czwartek dzieci poznały Martę i Michała, bohaterów opowiadania o bezpiecznych wakacjach, natomiast w piątek do przedszkola zawitał Izydorek, bohater wiersza „Izydorek jedzie na wakacje”.

Motylki po pierwszym tygodniu wakacyjnych zajęć potrafią już określić pogodę i zjawiska atmosferyczne, umieją omówić treść i nastrój wybranej piosenki, a także pokonać nieśmiałość w przedstawianiu własnych rozwiązań ruchowych. Pod czujnym okiem Pani Agaty dzieci nauczyły się naśladować odgłosy z otoczenia, utrwaliły znajomość własnego imienia i nazwiska oraz uczyły się analizy humorystycznej treści wiersza. Miniony tydzień na długo pozostanie w pamięci Motylków.

Trzecia grupa, czyli grupa naszych najstarszych przedszkolaków we wtorek odwiedziła bezludną wyspę, gdzie za pomocą pudełek, poduszek i kolorowych materiałów budowała osadę. Dzieci wykonały także proporczyk swojej grupy i opracowały swój własny okrzyk. W środę przedszkolaki odbyły podróż na wyspy nieznane, gdzie wybrały się samolotem (zabawa naśladowcza przy muzyce).

W czwartek emocji dostarczyła wyprawa po skarby zdrowia, które dzieci odszukały korzystając ze wskazówek zawartych w „Pamiętniku pirata”. W piątek natomiast przedszkolaki odwiedziły Matematyczną Wyspę, na której znaleźli list od Wróżki Mądrej Głowy.

Dzięki pomysłowości i kreatywności nauczycielki, pani Madzi Polak, przeprowadzone zajęcia stymulowały wyobraźnię dzieci, kształciły umiejętność nietypowego wykorzystania przedmiotów oraz rozwijały umiejętność improwizacji i wchodzenia w różne role, dzięki czemu dzieci wzajemnie się poznały, ukształtowały umiejętność nawiązywania prawidłowych kontaktów, nabyły umiejętność współdziałania w grupie, a przede wszystkim bajecznie się bawiły.

IMAG0655

IMAG0666

IMAG0670

 

IMAG0671

Facebook
YouTube