Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PODRÓŻ DO BRAZYLII I RIO DE JANEIRO

Brak komentarzy

Drugi tydzień wakacji w Przedszkolu BRITANNICA dobiegł już końca. Przedszkolaki wybrały się – do kolejnego malowniczego i ciekawego kraju – do Brazylii.

Pierwszego dnia dzieci otworzyły list od Marii, dziewczynki z Brazylii. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się jak Maria spędza wolny czas i w co lubi się bawić najbardziej.

Rozpoczynając wycieczkę do Brazylii dzieci poznały symbole oraz podstawowe wiadomości o Brazylii. Uczestniczyły w wielu  zabawach dydaktycznych i muzyczno – ruchowych: „Quem roubou pao na casa do Joao”, „Pirulito que bate bate”, „Batatinha frita, um, dois, tres!”, „Palmy”, „Batatinha frita, um, dois, tres!”.

Wszystkie grupy przedszkolaków wykonały piękne prace plastyczne: „Flagę Brazylii”, „Pocztówkę z Brazylii” oraz „Maskę karnawałową”. Dzieci nauczyły się również podstawowych zwrotów w języku portugalskim. 

Kolejnego dnia dzieci wyruszyły na karnawał do Rio de Janeiro. Zobaczyły jak wygląda tradycyjny strój karnawałowy, wzięły udział w licznych zabawach muzyczno – ruchowych w rytmach samby. Przedszkolaki nauczyły się tańczyć "Sambę" oraz stworzyły tradycyjny instrument brazylijski „Samba potrząsacz”.

Pod koniec tygodnia dzieci poznały oraz degustowały brazylijskie przysmaki jakie są serwowane w tym kraju. W czwartek nasz Szef kuchni – pan Jairo – upiekł dla wszystkich przedszkolaków przepyszną brazylijską pizzę!! Dziękujemy!!

Wychowawczynie w atrakcyjnej formie przybliżały przedszkolakom bogactwo kulturowe BRAZYLII. Zainicjowane zabawy i zajęcia przez nauczycieli z Przedszkola Britannica dały możliwość twórczego spędzenia czasu wszystkim przedszkolakom. Zabawy w rytmach "Samby" na długo pozostaną w naszej pamięci 🙂

Facebook
YouTube