Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PODRÓŻ DO MEKSYKU – PIERWSZY TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Pierwszy tydzień wakacji w Przedszkolu BRITANNICA dobiegł końca. Dzieci, które są w naszym Przedszkoludopiero od kilku dni zdążyły się już zadomowić oraz poznać kolegów, koleżanki i wszystkie Panie, któredopilnowały, aby miniony tydzień był pełen ciekawych zajęć i zabaw.

W pierwszym tygodniu przedszkolnych wakacji Przedszkolaki poznały Meksyk – kraj w Ameryce Północnej. Na początku dzieci poznały hymn, symbole i legendy Meksyku, zobaczyły gdzie na mapie leży ten kraj oraz jak daleko znajduje się w stosunku do Polski. W każdej grupie dzieci wykonały prace plastyczne pt. "Kolorowanie flagi Meksyku" oraz poznały wiele zabaw ruchowych związanych z kolorami tego kraju.

W kolejnych dniach mali podróżnicy poznali tradycyjne stroje meksykańskie i zabawy z tym związane np. "Poncho mexican", "Guadalajara – taniec kapeluszy" i "Gdzie jest sombrero". Wiele radości dostarczyła dzieciom nauka podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i zabawy przy muzyce "Mariachi" np. "Meksykańska fala". Przedszkolaki podczas zajęć osłuachały się z piosenką " La Cucaracha" i dowiedziały się jak wyglądają "makarasy". Na końcu dzieci poznały meksykańską kuchnię i dowiedziały się m.in. skąd się wzięło kakao. Poprzez zabawy: "Ostre chili, słodka czekolada", "Ile ziaren ma kukurydza", "Kukurydza z Guamas", "Fasola" i "Zbieramy bataty" wiedza na temat meksykańskich przysmaków na pewno utrwali się Przedszkolakom na dłużej.

Zajęcia, gry i zabawy w minionym tygodniu podkreślały elementy podobne, wspólne i uniwersalne pomiędzy grupami narodowymi i kulturami. Nauczycielki przybliżyły dzieciom dziedzictwo kulturowe Meksyku, ukazały go je jako bliskie i podobne, a wszelką odmienność jako rónoważną. Mamy nadzieję, że "podróż" do Meksyku na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków 🙂

Facebook
YouTube