Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

„PRANIE BRUDNYCH PIENIĘDZY” – EKSPERYMENT

Brak komentarzy

Eksperymenty w przedszkolu mogą przed dzieckiem odkryć tajniki chemii i zachęcić je do dalszych odkryć i poszukiwań. Przygotowanie doświadczenia zajmuje kilka minut! Aby przeprowadzić eksperyment wybieramy dwie niezbyt czyste monety – muszą być miedziane, bo tylko na nich robi się ten nalot. Na jedną wlewamy kroplę wody albo płynu do mycia naczyń – czyli płynu, który kojarzy się dziecku z czystością, na drugą kilka kropel cytryny… Czekamy kilka minut. Kropelki wycieramy ręcznikiem papierowym i podziwiamy efekt.
Na miedzianej monecie w kontakcie z powietrzem tworzy się matowa warstwa. Warstwa ta jest trudna do usunięcia i nie rozpuszcza się w wodzie. Dopiero sok z cytryny, który ma w składzie kwas, wyżera tę warstwę odsłaniając błyszczącą czystą miedź.
Przedszkolaki były zachwycone eksperymentem! Od dziś w każdej małej skarbonce będą tylko czyste monety!

 

Facebook
YouTube