Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PROGRAM EDUKACYJNY „JESTEM W SZOKU, UCZĘ SIĘ O PSZOKU”

Brak komentarzy

PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jest miejscem gdzie każdy mieszkaniec Olsztyna może bezpiecznie i bezpłatnie dostarczać odpady problemowe i niebezpieczne ze swoich gospodarstw domowych w ilościach zgodnych z Regulaminem PSZOK. Olsztyński Zakład Komunalny nastawiony jest na stałe zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej dzieci poprzez aktywną edukację ekologiczną. Ich misją jest przybliżenie wiedzy na temat prawidłowej gospodarki odpadami wynikającej z zasad zrównoważonego rozwoju.

Głównym celem programu jest zapoznanie uczestników zajęć z działalnością Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zwrócenie uwagi na to jakie odpady można oddać do punktu, a także rozbudzenie zainteresowań związanych z selektywną zbiórką surowców wtórnych.  Zajęcia odbyły się w Przedszkolu i poprowadzone były przez pracownika Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego p. Annę Zalewską. Przedszkolaki z grupy Żabki i Pszczółki spotkały się z pacynkami – plastikową butelką Billym i szklaną butelką Zosią. Ich zadaniem było uświadomienie jak znalazły się w PSZOK-u oraz kto i w jaki sposób może oddać tam odpady. Ponadto uczestnikom zajęć zostały przypomniane podstawowe wiadomości z zakresu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Żabki i Pszczółki również grały w grę edukacyjną „Nauka od zera do Ekobohatera”.

Na zakończenie Programu Edukacyjnego grupa Żabki i Pszczółki, dnia 13 maja 2016 roku, wybierze się na wycieczkę do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego sp. z o.o., która obejmuje: wizytę w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz wycieczkę po Dziale Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych. Uczestnikom zostanie pokazany PSZOK oraz przedstawiony zakres jego działalności w sposób adekwatny do grupy wiekowej, a następnie dzieci udadzą się do Działu Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych, gdzie dowiedzą się jak przebiega sortowanie odpadów, ich belowanie itp. Przewidziany jest również czas na zadawanie pytań oraz wyjaśnienie przez prowadzącego wszelkich wątpliwości.

 

Facebook
YouTube