Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Projekt AIESEC – International School & Kindergarten – tydzień pierwszy

Brak komentarzy

Międzynarodowe Przedszkole Britannica od 6 października bierze udział w lokalnym projekcie edukacyjnym International School & Kindergarten organizowanym przez stowarzyszenie AIESEC. Projekt będzie trwał 2 tygodnie. Ideą projektu jest edukacja międzykulturowa, budowanie postawy tolerancji oraz wrażliwości kulturowej wśród dzieci. International School & Kindergarten pozwala Dzieciom na bezpośredni kontakt z różnymi kulturami, pomaga im odkrywać otaczający ich świat i przełamywać bariery. Bezpośrednia zabawa i rozmowy z praktykantami pozwalają usłyszeć obce języki a także zobaczyć mieszkańców odległych państw.

Podczas Projektu Dzieci z naszego Przedszkola uczestniczą w zajęciach rozwijających kreatywność, które uczą współpracy oraz tolerancji. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, która zaspokaja w Dzieciach chęć poznania oraz zbadania świata. Przedszkolaki zdobywają wiedzę z zakresu kultury, tradycji, życia codziennego w innych państwach. Ponad to, otrzymują bogate i wartościowe wzorce potrzebne do prawidłowego rozwoju, reprezentowane przez zagranicznych młodych studentów z uczelni wyższych na całym świecie.

W zeszłym tygodniu nasze Przedszkole odwiedziły: Darinka Šuhajová ze SłowacjiSkalica oraz Lara Titan z FilipinMuntinlupa City. Praktykantki codziennie przychodziły do Przedszkola i brały udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Prowadziły także własne zajęcia oraz warsztaty. Aktywnie uczestniczyły w życiu Przedszkola – dnia 9 października, wzięły udział w wycieczce do Kieźlin z okazji „Dnia Pieczonego Ziemniaka”.

Podczas zajęć Darinka i Lara wystąpiły w swoich narodowych, odświętnych strojach. Dzieci brały udział w prezentacji, dzięki której poznały „Jana” z Filipin – chłopca, którego imię jest najpopularniejsze w tym kraju i dziewczynkę o imieniu Mutya, która była zaprzyjaźniona z lasem, w którym mieszkały „leśne duszki”. Lara pokazała charakterystyczne zwierzęta zamieszkujące Filipiny: małpkę – „tarsie”, bawoła – „carabao”, orła filipińskiego – „agila” oraz rybkę, która smakuje jak mleko – „bangus”. Dzieci dowiedziały się gdzie leżą Filipiny i z jak dużej liczby wysp się składają, oraz gdzie leżą Czechy, gdzie Słowacja i jak daleko znajdują się od Polski. Przedszkolaki poznały flagę Filipin oraz znaczenie każdego koloru, który znajduje się na fladze. Najstarsza grupa – „Pszczółki” podczas zajęć malowała farbami flagę Filipin.

W trakcie zajęć Dzieci dowiedziały się także , że najpopularniejszym owocem w Filipinach jest mango – „mangga”, a rośliną – „anahaw”. Najsłodsze i najładniej pachnące kwiaty na Filipinach, to małe białe kwiatki – „sampaguita”. Najczęściej na drogach tego kraju można spotkać bryczki – „kalesa” oraz „jeepney”– autobusy sprowadzone z USA, które podczas II Wojny Światowej były autobusami wojskowymi, a teraz są barwnie pomalowane i ozdobione. Lara pokazała nam dom, w którym mieszka – „nipa hut” – jest on zbudowany z bambusa, liści oraz deseczek. Symbolem roślinności Filipin jest drzewo – „narra”, które ma ogromnie rozłożystą koronę, jest niskie ale ma bardzo duży – szeroki pień. Filipiny są państwem, gdzie perły, to coś powszechnego i taniego.

Darinka również opowiedziała wiele o swoim kraju, pokazała piękne zdjęcia i odtworzyła czeską bajkę o przesympatycznym Kreciku – Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały film i przeżywały losy głównego bohatera.

Facebook
YouTube