Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

PROJEKT AIESEC – INTERNATIONAL SCHOOL & KINDERGARTEN

Brak komentarzy

W ramach projektu International & Kindergarten (organizacja AIESEC), w którym nasze przedszkole bierze udział, odwiedzili nas studenci: Priandhini z Indonezji, Meerim z Kirgistanu oraz Mateus z Brazylii. Przybyli goście przebywali u nas przez tydzień  (01.02.16 – 05.02.16), gdzie towarzyszyli przedszkolakom z różnych grup w ich codzienności. Ponieważ ideą projektu jest wzbudzanie u dzieci zainteresowania obcą kulturą, szerzenie tolerancji i zachęcanie do nauki języka angielskiego już od najmłodszych lat. Studenci poprzez zabawy i zajęcia przybliżali dzieciom wiadomości o krajach, z których pochodzą. Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęli od zaprezentowania skąd przyjechali, jak długo lecieli do Polski samolotem i co lubią robić. Przedszkolaki chętnie słuchały więc ciekawostek, miały również okazję poznać i w pewnym stopniu zetknąć się z inną kulturą. Poprzez zabawę dzieci przekonały się jak zróżnicowany, a przez to interesujący jest świat i że wszyscy, mimo swej odmienności zasługują na szacunek i akceptację. Nie zabrakło także różnorodnej muzyki i tańca, z których jedne od pierwszego dźwięku porywały do tańca, a inne koiły i uspokajały oszołomione umysły dzieci.
Priandhini zaprezentowała nam swoje symbole narodowe. Ku zaskoczeniu wszystkich przedszkolaków okazały się bardzo podobne do polskich. Barwy naszych flag są identyczne, różnicę stanowi jedynie ich ułożenie. Nasza flaga jest biało-czerwona, a indonezyjska czerwono-biała. Poza tym w godle obu naszych krajów widnieje orzeł. Priandhini powiadała różne ciekawostki o swoim dalekim kraju, pokazała też krótką prezentację multimedialną, na której zobaczyliśmy przepiękne wyspy Indonezji, stroje ludowe i pełną kolorów przyrodę.  Wszyscy wysłuchaliśmy pięknej melodii granej na drewnianych instrumentach. Ochotnicy mieli okazję spróbować swoich sił i samodzielnie zagrać na tradycyjnym indonezyjskim instrumencie- oczywiście pod czujnym okiem Indonezyjki.
Meerim zaprezentowała nam również swoje symbole narodowe. Opowiadała różne ciekawostki o swoim dalekim kraju, zaprezentowała siedem największych miast, stroje ludowe i pełną kolorów przyrodę. Mateus przedstawił swój kraj bardzo egzotycznie. Pokazał przedszkolakom flagę, mapę oraz tradycyjny strój noszony w tym kraju. Opowiedział o najpopularniejszym sporcie jakim jest piłka nożna. Na zakończenie prezentacji dzieci miały okazję obejrzenia bajki w języku brazylijskim.  
Dzieci bardzo spontanicznie, z życzliwością i z dużym zainteresowaniem przyjęły przedstawicieli innych narodowości. Zostały nam wspomnienia, pamiątkowe zdjęcia i nadzieja, że w przyszłym roku w naszym przedszkolu z pewnością pojawią się nowi równie ciekawi goście.

 

Facebook
YouTube