Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Projekt AIESEC – International School & Kindrgarten

Brak komentarzy

     Międzynarodowe Przedszkole Britannica już drugi raz wzięło udział w lokalnym projekcie edukacyjnym International School&Kindergarten organizowanym przez stowarzyszenie AIESEC – nasze przedszkole odwiedziły studentki z trzech różnych krajów i prowadziły zajęcia warsztatowe z dziećmi. Projekt trwał tydzień.

          Nic innego niż bezpośrednia zabawa i rozmowy z osobami pochodzącymi z innych krajów nie wpływa w takim stopniu na poznanie świata. Usłyszeć język togo, zobaczyć mieszkańca Chin, przymierzyć afrykańskie stroje ludowe – tak International Kindergarten pomaga przełamywać bariery kulturowe.

Podczas Projektu dzieci z Przedszkola uczestniczyły w zajęciach rozwijających kreatywność, które uczą współpracy oraz tolerancji. Przedszkolaki zdobywają wiedzę z zakresu kultury, tradycji i życia codziennego w innych państwach. Ponad to, otrzymują bogate i wartościowe wzorce potrzebne do prawidłowego rozwoju, reprezentowane przez zagranicznych młodych studentów z uczelni wyższych na całym świecie.

Nasze Przedszkole odwiedziły: Yulia Rizka AsnitaIndonezja, Vivianne Elguezabal FariaBrazylia, Sofia GrimaltHiszpania, Vicky Tejerina MollHiszpania, Angelica CororadoHiszpania. Praktykantki codziennie przychodziły do przedszkola, gdzie brały udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, prowadziły własne zajęcia oraz warsztaty i aktywnie uczestniczyły w życiu przedszkola.

Podczas pobytu w naszym przedszkolu dziewczyny zaprezentowały dzieciom piosenki przedszkolne charakterystyczne dla ich krajów angażując dzieci do wspólnej zabawy. Praktykantki przygotowały ciekawą prezentację własnych krajów. Dzięki temu przedszkolaki poznały najciekawsze budowle, charakterystyczną faunę i florę oraz stroje ludowe danego kraju.

Yulia, Vivianne, Sofia, Vicky, Angelica wraz z dziećmi malowały farbami jajka styropianowe, które posłużą jako dekoracja wielkanocna w przedszkolu. Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania szaszłyków z przygotowanych wcześniej bananów, truskawek i winogron – tradycyjny przysmak w Indonezji.Najstarsza grupa „Pszczółki” podczas zajęć wykonała flagę Brazylii i Indonezji.

W piątek przedszkolaki z pomocą wychowawców oraz praktykantek wykonali marzannę, z która wyszli na spacer w poszukiwaniu wiosny. Zorganizowaliśmy też akcję sadzenia kwiatów, która zainspirowała dzieci do troski o środowisko naturalne. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem oraz uśmiechem na twarzy przystąpiły do sadzenia roślin.

Yulia, Vivianne, Sofia, Vicky, Angelica codziennie towarzyszyły dzieciom na spacerach oraz zabawach na świeżym powietrzu. Był to tydzień pełen pozytywnych emocji i nowych doświadczeń. Na pewno będziemy go miło wspominać.

Facebook
YouTube