Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Projekt International School & Kindregarten – tydzień drugi

Brak komentarzy

W miniony piątek zakończyliśmy udział w projekcie International School & Kindregarten zorganizowanym przez stowarzyszenie AIESEC. Naszymi ostatnimi gośćmi byli: Maryam Farzaneh z Iranu, Alba Franco z Włoch i Onacir Neto z Brazylii. Praktykanci codziennie przychodzili do naszego Przedszkola, aktywnie uczestniczyli w życiu placówki oraz prowadzili własne zajęcia i warsztaty dla dzieci. Nasi goście z chęcią wychodzili z Przedszkolakami na spacery zwiedzając przy tym najbliższą okolicę, a z grupą Pszczółki wybrali się do pobliskiej biblioteki. Dzieci uczyły się wesołych piosenek śpiewanych po włosku i portugalsku, zwrotów grzecznościowych oraz liczenia do 10 w trzech różnych, obcych jak dotąd językach. Przedszkolaki malowały także flagę Iranu, Włoch i Brazylii. Największą atrakcją okazały się jednak prezentacje przygotowane przez Albę, Maryam i Onacira. Praktykanci pokazali Dzieciom, gdzie znajdują się ich kraje na mapie, jak daleko leżą od Polski, jakie dania są u nich najbardziej popularne, jakiej muzyki słuchają i w jakich strojach chodzą na co dzień i od święta.

Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach prowadzonych przez praktykantów, dzięki czemu zdobyły wiedzę z zakresu kultury, tradycji i życia codziennego w innych państwach. Wierzymy, że dzięki udziałowi w projecie  International School & Kindregarten przyczyniliśmy się do szerzenia postawy szacunku i poszanowania różnorodności kulturowej.

Facebook
YouTube