Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

SIÓDMY TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Podsumowanie siódmego tygodnia wakacji.

W zeszłym tygodniu opisywaliśmy wakacje spędzane na wiejskim podwórku, przyszła więc pora na podsumowanie tygodnia, w którym Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można spędzić czas wolny w mieście.
Maluszki na zajęciach poznały zasady podróżowania miejskim autobusem, jakie należy spełnić warunki, aby móc nim dojechać do celu i jak trzeba się w min zachowywać. Zajączki nauczyły się także bezpiecznie spacerować po mieście i utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię. Jedną z atrakcji dla najmłodszych Przedszkolaków była „wycieczka rowerowa”. Dzieci rozmawiały o bezpiecznym podróżowaniu rowerem, gdzie można się nim poruszać oraz w co należy się zaopatrzyć. Dzieci dowiedziały się także jakie zabytki można zwiedzić w mieście. Zajączki zdobywały i urtwalały wiedzę poprzez fantastyczne zabawy m.in. „Wesoły autobus”, „Zielone-czerwone” oraz „Rowerki”.
Pani Agata, wychowawczyni grupy Motylków, skupiła się na zapoznaniu Dzieci z naszym miastem-Olsztynem. Przedszkolaki poznały herb Olsztyna, atrybuty św. Jakuba oraz zabytki naszego miasta. Zajęcia w grupie Motylków miały na celu budowanie więzi z regionem i przyrodą. Dzieci oglądały fotografie i ilustracje dotyczące Olsztyna, wykonywały prace plastyczne m.in. „Geometryczne królestwo” oraz nauczyły się piosenki „Olsztyn kocham…”.
W grupie Pszczółek podobnie jak u Motylków tematem przewodnim był Olsztyn. Pani Magdalena zaprezentowała Dzieciom mapę naszego miasta i przedstawiła legendę o rzece „Jak powstały źródła Łyny”. Przedszkolaki poznały także symbole Olsztyna i najważniejsze zabytki takie jak Ratusz, Wysoka Brama i Zamek. Nawiązując do tematu minionego tygodnia Dzieci z najstarszej grupy wybrały się na wycieczkę po Olsztynie.

Facebook
YouTube