Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – WYCIECZKA DO „KOJRYSA”

Brak komentarzy

W piątek 25.09.2015 grupy "Żabki", "Motylki", "Pszczółki" i grupa anglojęzyczna "Daisies" wyruszyły na wycieczkę do ośrodka turystyczno-rekreacyjnego "Kojrys", gdzie spędziły dzień obchodząc „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Celem wyprawy było zapoznanie dzieci ze zwierzętami gospodarskimi oraz ze smakiem pieczonych ziemniaczków prosto z ogniska.
Uczestnicy wycieczki na miejsce dotarli wozem zaprzężonym w konie, co dostarczyło wszystkim wiele radości. Po krótkiej przejażdżce odbyło się wspólne zbieranie ziemniaków z pobliskiego pola do ręcznie  wyplatanych wiklinowych koszy. Następnie zebrane ziemniaczki zostały upieczone w ognisku i skonsumowane z kiełbaskami i ze świeżym wiejskim masełkiem. Po pysznej przekąsce dzieci obejrzały zwierzęta hodowane w gospodarstwie takie jak: kozy, owce, świnie, kaczki i króliki. Największą atrakcją podczas wycieczki była przejażdzka na koniu pod czujnym okiem gospodarza.
Następnym  punktem programu były tańce i śpiewy z zespołem i Warmińskimi Dziołchami. Dzieci miały okazję nauczyć się łatwych kroków tanecznych do warmińskich tańców. Na zakończenie żeby uwiecznić ten wspaniały dzień, były robione zdjęcia grupowe przez gospodarza. Święto Pieczonego Ziemniaka na pewno na długo zapadnie w pamięć wszystkicm uczestnikom wycieczki.

Facebook
YouTube