Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

SZÓSTY TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Podsumowanie szóstego tygodnia wakacji

Minął już kolejny tydzień wakacji- tym razem Dzieci „zwiedziły” wiejskie podwórko, gdzie rozpoznawały i nazywały zwierzęta hodowlane, a także dowiedziały się jak wygląda życie na wsi.
Grupa Zajączków pierwszego dnia „odwiedziła” kolegę Tomka, który mieszkał na wsi. Maluszki oglądały książeczki opowiadające o życiu wśród natury, dowiedziały się jakie zwierzęta można spotkać na wsi i na czym polega praca rolnika. Zajączki poznały także maszyny rolnicze takie jak kombajn, ciągnik i dowiedziały się kto mieszka w kurniku, kto w budzie, kto w oborze a kto w chlewiku. Różnego rodzaju zabawy edukacyjne i ruchowe utrwaliły wiedzę na temat wiejskiego życia, dostarczyły wiedzy o warzywach, owocach oraz zdrowym odżywianiu się.
Grupa Motylków wiejskie podwórko poznawała poprzez oglądanie kolorowych obrazków i rozwiązywanie ciekawych zagadek. Dzieci „zwiedziły” także sad i poszerzyły swoją wiedzę na temat warzyw i owoców. Ciekawe zajęcia i zabawy sprawiły, że nasze Przedszkolaki potrafią nazwać zwierzęta domowe, rozróżniają odgłosy jakie one wydają, potrafią rozwiązywać zagadki słowne oraz wiedzą na czym polega praca związana z hodowlą zwierząt i uprawą roślin. Motylki wiele czasu poświęciły także na naukę o higienie i zdrowym odżywianiu się,a zajęciach kulinarnych zrobiły pyszną i pożywną sałatkę owocową.
Najstarsza grupa – Pszczółki w minionym tygodniu skupiła się głównie na zwierzętach żyjących na wsi, ich rodzajach, przysmakach i korzyściach jakie niesie hodowla tych zwierząt. Dzieci poznały wiele nowych zabaw m.in. „Zaprzęgi„, „Zaganianie świnki„, „Niesforne baranki„, „Wędrujący kotek„, „Kurki na grzędzie” oraz „Krowa i mucha„. Na warsztatach kulinarnych
Przedszkolaki przyrządziły smaczne kanapkowe owieczki. Dzięki zajęciom prowadzonym przez Panią Magdaleną Pszczółki potrafią naśladować dźwięki i sposób poruszania się zwierząt, rozpoznają i nazywają źródła dźwięków, poszerzają swoje słownictwo i przede wszystkim znają korzyści jakie przynosi nam polska gospodarka.

Facebook
YouTube