Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

TRZECI TYDZIEŃ WAKACJI

Brak komentarzy

Kolejny tydzień wakacji już za nami. Tym razem tematyką zajęć było Safari.
Najmłodsza grupa Przedszkolaków w BRITANNICE każdego dnia poznawała nowe zwierzęta żyjące w Afryce m.in. słonia, żyrafę, zebrę i małpkę. Dzięki ciekawym zajęciom i wesołym zabawom Dzieci potrafią już wymienić zwierzęta zamieszkujące kontynent afrykański i wiedzą, że można je spotkać w ZOO.
W drugiej grupie Przedszkolaków, przez cały tydzień Dzieci poszerzały posiadaną już wiedzę na temat egzotycznych zwierząt, co rozbudziło ogromne zainteresowanie przyrodą. Na podstawie wiersza J. Tuwima „Słoń Trąbalski” Dzieci poznały charakterystyczny wygląd słonia i jego sposób poruszania się, natomiast zajęcia kulinarne w oryginalny sposób przybliżyły sylwetkę krokodyla. Dzięki zajęciom prowadzonym w minionym tygodniu, Dzieci dowiedziały się gdzie żyją dzikie zwierzęta, potrafią już opisać krajobraz Safari i wiedzą w jaki sposób zwiedza się Sawannę oraz jak trzeba się na niej zachować.
Trzecia grupa swoją przygodę na przedszkolnym Safari rozpoczęła od malowania farbami swojego ulubionego zwierzątka. Zabawa muzyczno-ruchowa „Niebezpieczna dżungla” rozwinęła sprawność ruchową Dzieci, które potrafią już naśladować ciałem sposób poruszania się zwierząt. Atrakcyjne zajęcia w grupie Pszczółek miały na celu poszerzenie wiedzy na temat dżungli, żyjących tam zwierząt i roślin. Zabawa edukacyjna z elementami liczenia „Mowa zwierząt” fantastycznie wpłynęła na rozwój zdolności matematycznych oraz wyobraźni, dzięki czemu Dzieci potrafią wymyślać język, jakim posługują się zwierzęta.

Miniony tydzień był pełen atrakcji dla wszystkich Przedszkolaków. Poza wiedzą na temat dzikich zwierząt i roślin występujących w przyrodzie, Dzieci rozwijały pamięć wzrokową, umiejętność pracy w grupie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczyły narządy mowy, słuch fonetyczny i poszerzały swoje kompetencje językowe.

 

grII..

grIII..

grIII1-

Facebook
YouTube