Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WDECH I WYDECH

Brak komentarzy

Oddychanie jest naturalną czynnością fizjologiczną, niezbędną do życia, a także bardzo ważną dla poprawnego mówienia oraz prawidłowego rozwoju i funkcjonowania aparatu artykulacyjnego.
Ćwiczenia oddechowe rozpoczynamy od ćwiczeń, w czasie, których dziecko powinno jedynie „bawić się” oddechem. Elementy, jakimi posłużyły się ciocie podczas tygodnia oddechowego to wiatrak, piórka, balonik, lusterko, słomka i wszystko inne, co podpowiedziała im własna i dzieci wyobraźnia. Dmuchaliśmy w wiatraczki, wąchaliśmy kwiatki, puszczaliśmy bańki mydlane i zdmuchiwaliśmy piórka a maluszki same budowały pociąg z krzesełek, gdy ciocia zaczynała czytać wiersz Tuwima „Lokomotywa”. Buch – jak gorąco! Uch – jak gorąco! Puff – jak gorąco! Uff – jak gorąco! …

 

Facebook
YouTube