Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Brak komentarzy

W piątek 22 kwietnia 2016r. grupa „Żabki” wybrała się do Miejskiej Biblioteki nr.9 w Olsztynie. Spotkanie związane było z tematyką rycerstwa. W bibliotece pojawili się goście. Był to rycerz Wojciech i jego dama Teresa. Rycerz przyszedł w swej ciężkiej zbroi, którą chętnie pokazywał dzieciom. Przedszkolaki poznawały nazwy i dotykały poszczególnych części zbroi, jak również dowiedziały się jakie cechy powinien posiadać każdy rycerz. Wojciech ze swoją damą przeczytali dla dzieci książkę pt. „O smoku który chciał zostać rycerzem” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanej opowieści, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące fabuły książki. Nie zabrakło zabaw dotyczących rycerstwa jak np. budowanie wieży z puf czy ratowania przyjaciela z trudnej opresji. Dziewczynki jak na prawdziwe damy przystało musiały przejść tor z książką na głowie, tak aby nie spadła na podłogę. Wszystkie przedszkolaki dowiedziały się również jakie warunki należy spełnić aby zostać rycerzem. Na zakończenie chętne dzieci spełniając wszystkie kryteria zostały mianowane na rycerzy.
Wiele atrakcji w bibliotece nr.9 sprawiło, że dzieci były bardzo zachwycone. Forma zajęć sprawiła, że przyswoiły dużo informacji odnośnie rycerstwa i kolejny raz mogły uczestniczyć w spotkaniu z książką. Czekamy na kolejne ciekawe spotkanie w bibliotece.

IMAG0989

 

Facebook
YouTube