Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Brak komentarzy

Dnia 20.11. 2015r. około godziny 9.30 Grupa „Żabki” wraz z wychowawcą wyruszyła do Biblioteki nr 9 w Olsztynie. Była to dla nas niezwykła wyprawa, bo większość z nas po raz pierwszy była w bibliotece. Przed biblioteką przywitała nas bardzo miła pani bibliotekarka i zaprosiła nas do środka. Pani przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego na podstawie bajki pt.: „Pan Tygrys”, w którym wszyscy braliśmy udział. Dzieci poznały wygląd ptaków, takich jak: wróbel, szczygieł, dzięcioł, czyżyk, jemiołuszka, kos. Przedszkolaki pomagały ptaszkom obudzić tygrysa. Kolejnym przedstawieniem, w którym główne rola odgrywała Kaja i Mikołaj, nosiło tytuł „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Dzieciom bardzo spodobał się wierszyk „Entliczek – pentliczek”, ponieważ każdy miał swojego robaczka-paluszka i jabłuszko oraz wszyscy uczyliśmy się tekstu. Kolejne przedstawienie, w którym czynny udział wzięła cała Grupa „Żabki”, było na podstawie wiersza „Rzepka”J. Tuwima.   
Na zakończenie wszyscy byliśmy kotkami w wierszu „Kotek” oraz kaczuszkami i królikami w wierszu „Kaczka Dziwaczka”. Dzieci były zachwycone przepiękną dekoracją i ciekawym – aktywizującym przekazem wierszy dla najmłodszych.
Na pewno wrócimy do biblioteki nie raz z rodzicami, by pomogli nam wypożyczyć ciekawe książki.

WP_20151120_09_53_27_Pro.WP_20151120_10_20_47_Pro.

Facebook
YouTube