Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO JAPONII

Brak komentarzy

Po udanym "pobycie" na Hawajach przyszedł czas na wycieczkę do Kraju Kwitnącej Wiśni – czyli Japonii. Nowa "Podróż" rozpoczęła się zabawą ruchową "Lecimy samolotem". Na początku dzieci zobaczyły na mapie gdzie leży Japonia poznały jej flagę i obejrzały ilustacje przedstawiające stolicę tego kraju.

Przedszkolaków bardzo zainteresowały znaki z pisma japońskiego i nawet same próbowały napisać po japońsku swoje imię. Dzieci poznały także kilka prostych japońskich słów, dowiedziały się jakie zwyczaje panują w Kraju Kwitnącej Wiśni i jak wyglądają tam tradycyjne domy. Największą atrakcją minionego tygodnia były zajęcia kulinarne, na których dzieci dowiedziały się jakie potrawy są najbardziej popularne w Japonii. Przedszkolaki miały okazję spróbować prawdziwego sushi i sajgonek posługując się prawdziwymi pałeczkami do jedzenia ryżu.

Wycieczka do Japonii dostarczyła wszystkim przedszkolakom wiele radości i wzbudziła w nich ciekawość świata. Zabawy orientacyjno-porządkowe "Japońscy drukarze" i "Japoński ukłon" oraz zabawy ruchowe takie jak "Poplątanie", "Trzęsienie ziemi" i "Niesiemy ryż" były ciekawym sposobem na utrwalenie wiadomości przyswojonych przez dzieci na zajęciach w przedszkolu.

Facebook
YouTube