Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO SKLEPU PIEKARNICZEGO

Brak komentarzy

Przedszkolaki z Międzynarodowego Przedszkola BRITANNICA wybrały się na wycieczkę dydaktyczną do sklepu piekarniczego w Olsztynie. Celem wycieczki było poznanie różnych gatunków pieczywa. Dzieci podczas zajęć poprzedzających wyjście czytały wiersze o chlebie, teksty dotyczące dawnego sposobu wypieku chleba, poznały także różne gatunki pieczywa oraz nasiona, które dodaje się do wypieku chleba, bułek i rogalików (ziarna maku, sezamu, płatki owsiane, nasiona dyni lub słonecznika). Przedszkolaki zapoznały się tez z dawnymi wierzeniami związanymi z chlebem i dowiedziały się jak ważny jest szacunek do chleba.
Dzieci znalazły w piekarni różne rodzaje pieczywa – niektóre są mniej, inne bardziej wartościowe pod względem odżywczym. Pracownica sklepu piekarniczego bardzo ciekawie omówiła i pokazała różne gatunki pieczywa, bułeczki, chleby, rogaliki, chałki, grahamki itp. Przedszkolaki nie mogli się nadziwić, jak dużo rodzajów pieczywa jest na półkach w sklepie piekarniczym.. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i bogatsze o nową wiedzę. Wybór należy do każdego z nas, ale pamiętajmy, że razowy, ciemny chleb z ziarnami jest zdrowszy.

Facebook
YouTube