Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO SKLEPU REHABILITACYJNEGO

Brak komentarzy

Dzieci z grupy "Pszczółki" w dniu 23.05.17r. wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu rehabilitacyjnego. Podczas rozmowy z panem przedszkolaki  dowiedziały się co  można kupić w takim sklepie. Dzieci zobaczyły nie tylko różne wózki inwalidzkie, ale także pomoce ułatwiające chodzenie, aparaty pomiarowe, inhalatory oraz sprzęty do ćwiczeń. W takim sklepie można zakupić również produkty, które umożliwiają nam pielęgnację osoby chorej – produkty przeciwodleżynowe, poduszki ortopedyczne czy produkty do pielęgnacji. 
Przedszkolaki zapoznając się ze sprzętami do rehabilitacji i przyrządami umożliwiającymi lub ułatwiającymi poruszanie się, mają możliwość lepiej zrozumieć osoby chore i niepełnosprawne żyjące wśród nas. Urządzenia i aparaty dostępne w sklepie rehabilitacyjnym są niezbędne niektórym osobom do funkcjonowania w społeczeństwie, nie powinny budzić one zdziwienia i nadmiernego współczucia. Dlatego ważne jest, aby dzieci poznały przyrządy używane przez osoby niepełnosprawne oraz wiedziały że w miejscach nieprzystosowanych dla osób poruszających się np. na wózku inwalidzkim czasem potrzebna jest pomoc. Zdobyta wiedza na pewno przyda się przedszkolakom.

Facebook
YouTube