Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYCIECZKA DO WARZYWNIAKA

Brak komentarzy

W ciągu ostatnich dwóch tygodni od 05.10.2015r. do 16.10.2015r. w Grupie „Żabki” i „Motylki” realizowane były tematy o jesiennych owocach i warzywach. Nauczycielki stwarzały sytuacje edukacyjne, aby dzieci miały możliwość widzieć, dotykać, smakować, wąchać jesienne owoce i warzywa. Poprzez różne zabawy i zajęcia dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są dla nich bogatym źródłem witamin potrzebnych do ich prawidłowego rozwoju i zdrowia.
     Dzieci poznawały owoce i warzywa, ich nazwy, kształty i kolory. Dowiedziały się, gdzie rosną owoce, a gdzie warzywa, oraz gdzie je można kupić. Dzieci z Grupy „Żabki” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do warzywniaka, gdzie dowiedziały się, jak przechowywać warzywa, aby były jak najdłużej smaczne i każdy mógł zaopatrzyć się w owoc. Dziękujemy pani sprzedawczyni za miłe przyjęcie, obsługę i cierpliwość 🙂

Po powrocie do przedszkola dzieci degustując owoce i warzywa poznawały ich smaki. Przedszkolaki uczyły się także rozpoznawać warzywa i owoce po dotyku wyszukując je w „magicznym kartonie” i segregowały je według kolorów, kształtów i rodzaju. Dzieci potrafią już wymienić owoce i warzywa sezonowe i dowiedziały się, że one są najzdrowsze bo świeże, łatwo dostępne, nie sprowadzane z dalekich krajów. Dzieci wiedzą że, jesienne warzywa wykorzystujemy do zrobienia przetworów na zimę.

Facebook
YouTube