Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

WYPRAWA NA HAWAJE

Brak komentarzy

Piąty tydzień wakacji w Przedszkolu BRITANNICA zatytułowany był "Podróż na Hawaje". Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawych zajęć i zabaw o tematyce związanej z tą egzotyczną wyspą położoną w sercu Oceanu Spokojnego.

Na początku tygodnia przedszkolaki nauczły się witać po hawajsku i poznały piosenkę "Hawaje welcome to". Wiele radości dostarczyła zabawa ruchowa "Podróż po mapie", dzięki której dzieci dowiedziały się, że stolicą Hawajów jest Honolulu. Wtorek był dniem "Odkrywców oceanii", w którym nasi wakacyjni podopieczni poznali odkrywcę Hawajów James'a Cook'a i wysłuchali historii powstania tratwy Kon-Tiki.

Hawaje niemal każdemu kojarzą się przede wszystkim z tańcem Hula. Dużą atrakcją dla dzieci była nauka tego tańca i poznanie stroju hawajskiego składającego się ze spudnic z trawy i kwiatowych wieńców. Przedszkolaki obejrzały także mnóstwo ilustracji przedstawiających hawajskie domy, plaże i palmy kokosowe. Zabawy ruchowe takie jak "Nurkowanie", "Przechodzenie pod liną" i "Rzut kokosem" utrwaliły zdobyte informacje i dostarczyły wiele radości. Wszystkie dzieci miały okazję spróbować owoców takich jak mango, awokado, ananas, czy granat. Pracami plastycznymi pt. "Hawajskie domostwa" i "Palma" przyozdobiliśmy przedszkolne sale. 

Zabawa z chustą animacyjną pt. "Kwiat Hibiskusa" była fantastyczną formą zakończenia minionego tygodnia. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tak piękną i ciekawą wyspę jaką są Hawaje.

Facebook
YouTube