Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

ZABAWY Z PINGWINAMI

Brak komentarzy

W grupach: "Żabki" i "Pszczółki" odbyły się zajęcia, których bohaterem był Pingwin. Wspólnie z przedszkolakami ustalaliśmy miejsca na ziemi, gdzie żyją pingwiny i czym się odżywiają (pracowaliśmy z mapą). Ustaliśmy,czy pingwin jest ptakiem, potem opiekowaliśmy się jego jajkiem, porównywaliśmy, który pingwin jest największy, a który najmniejszy, który jest większy od naszych przedszkolaków, taki sam
i mniejszy – było wiele śmiechu przy tym porównywaniu. Zastanawialiśmy się do czego służy pingwinowi ogon, płetwy, dlaczego nie marznie w lodowatej wodzie i co to jest efekt cieplarniany. Na zakończenie  odtańczyliśmy stary dobrze znany pląs „O jak przyjemnie i jak wesoło”, a także naśladowaliśmy Pingwiny w zabawie ruchowej "Pingwinia rymowanka".  Ćwiczyliśmy również cierpliwość poprzez łowienie rybek za pomocą wędki. Dzieci rysowały obrazki i wykonywały pingwiny techniką origami. Śmiechu i wesołej zabawy było co nie miara.

 

Facebook
YouTube