Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

ZABAWY Z WODĄ

Brak komentarzy

„Dziś w przedszkolu mamy modę,
dzieci oszczędzają wodę.
Wszyscy zawsze pamiętają:
krany mocno zakręcają,
aby woda nie kapała
i do zlewu uciekała”

 

 

    W grupie "Żabki" i "Pszczółki" odbyło się spotkanie pt. "Zabawy z wodą", w celu przybliżenia dzieciom znaczenia wody. Zajęcia miały na celu rozwinąć zainteresowanie otaczającym światem, rozbudzić poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomić znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci podczas zajęć brały udział w zabawach muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co rozpuszcza się w wodzie? Wsłuchiwały się także w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca
z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Zadania stawiane dzieciom  przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Na koniec  każde dziecko otrzymało kontur „kropelki”, która była wykonana z kawałków niebieskiego papieru.

 

Facebook
YouTube