Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Brak komentarzy

Zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej „Sensorki w ruchu” prowadzi pani Ania. Integracja sensoryczna jest to proces, w którym mózg organizuje docierające do niego informacje płynące z ciała i środowiska, po czym wysyła odpowiednią reakcję. Zmysły podstawowe dla integracji sensorycznej: dotyk, równowaga i czucie ciała, mają zasadnicze znaczenie w codziennym funkcjonowaniu dziecka. Dzięki integracji sensorycznej mogą prawidłowo odbierać oraz interpretować bodźce zmysłowe. Celem zajęć jest całościowe wspomaganie dzieci w ich rozwoju psychicznym, fizycznym i umysłowym. Dzięki nim dzieci zwiększają świadomość własnego ciała, orientację w przestrzeni, koordynację ruchową i równowagę.
Podczas zajęć ruchowych nasze Biedroneczki pokonywały długi tunel, by po wyjściu wykonać skok przez groźnego krokodyla. Następnie każde z dzieci uczyło się utrzymać równowagę na upolowanym krokodylu.

Facebook
YouTube