Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

ZWIEDZANIE KOŁA PODBIEGUNOWEGO

Brak komentarzy

Trzeci tydzień wakacji w Międzynarodowym Przedszkolu BRITANNICA dobiegł już końca. W tym tygodniu dzieci wybrały się w pełną przygód podróż do najmroźniejszych zakątków Koła Podbiegunowego.         

Na początku tygodnia przedszkolaki poznały mieszkańców Koła Podbiegunowego, już wiedzą jak wyglądają i jakie zwyczaje mają Eskimosi. Dzieci umieją przywitać się jak Eskimosi ze swoimi przyjaciółmi – robiąc „noski – noski”. Przedszkolaki  bardzo chętnie i z uwag oglądały specjalnie przygotowaną przez panie wychowawczynie prezentację multimedialną pt.: „Koło Podbiegunowe”.

Dzieci z Przedszkola Britannica w tym tygodniu uczestniczyły w wielu zabawach improwizowanych ruchem oraz zabawach ruchowych – kształtujących spostrzegawczość: „Wędrówka przez śnieg i lód”,  „Kto się schował w igloo”, „Zamarzanie”, „Pingwinki”, „Ratowanie foki”, „W którym igloo jest foka”, „Kolory zorzy polarnej”, „W zimowej krainie”, „Płyniemy na krze lodowej”.    

Były też bardzo ciekawe i interesujące zabawy matematyczne oraz zabawy z chustą animacyjną na zajęciach w przedszkolu: „Bloki lodów”, „Zabawa w igloo”, „Spotkanie z pingwinami”, „Foki uwielbiają ryby”, „Rybki dla foczki”, „Krainy wiecznego śniegu i lodu”.

Poznaliśmy dom Eskimosa – Igloo, a każdy przedszkolak mógł poczuć się jak Eskimos i założyć ciepłą czapkę, rękawice oraz szal. Podczas naszej wyprawy spotkaliśmy fascynujące zwierzęta pustyń lodowych, m.in.: pingwina, fokę, niedźwiedzia polarnego, morsa, karibu, renifery oraz lisa polarnego.

Nauczyliśmy się naśladować ruchem piosenkę pt.: „W pingwinka bawimy się!”. Każde dziecko z Przedszkola Britannica już wie jak wygląda piękne zjawisko zwane – zorzą polarną. W tym tygodniu zrobiliśmy również wiele przepięknych prac plastycznych: „Eskimos”, „Igloo”, „Pingwinek”, „Foka”.

Mamy nadzieję, że ten mroźny klimat naszej wyprawy nie ochłodzi naszych zapałów i w kolejnym tygodniu z uśmiechami na twarzy będziemy brać udział w kolejnej eskapadzie. Nauczyciele z Przedszkola Britannica już zadbali o to, aby każdy dzień był atrakcyjny i pełen interesujący zabaw oraz niespodzianek.

Facebook
YouTube